Kolejni wyeliminowani za jazdę po narkotykach

0
227

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze niemal każdego dnia eliminują z ruchu kierowców nietrzeźwych, bądź tych, którzy kierując, znajdują się pod wpływem narkotyków. W ciągu ostatnich dwóch dni w ręce naszych funkcjonariuszy wpadło dwóch takich kierowców, którzy nieodpowiedzialnie postanowili wsiąść za kierownicę samochodu, po wcześniejszym zażyciu narkotyków. Za czyn ten grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

19 lipca br. ok. godz. 23:00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zauważyli na jednej z ulic miasta pojazd marki AUDI na wałbrzyskich numerach rejestracyjnych. W chwili przystąpienia do kontroli pojazdu, policjanci zwrócili uwagę na nietypowy wygląd kierowcy, który miał załzawione, szkliste oczy. Dodatkowo jego źrenice nie reagowały na światło. Badanie testerem wykazało, że 32-letni mieszkaniec pow. wałbrzyskiego znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Sam kierowca również potwierdził, że zażywał narkotyki, zanim wsiadł za kierownicę.

W dniu wczorajszym (20 lipca br.) również ok. godz. 23:00 nasi funkcjonariusze z OPI zauważyli na jednej z głównych ulic miasta pojazd osobowy m-ki OPEL ASTRA, w którym znajdowało się kilku mężczyzn. Po sprawdzeniu 25-letniego kierowcy w systemach policyjnych funkcjonariusze ustalili, iż 25-letni kierujący w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Dodatkowo samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych, w związku z czym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. W trakcie dalszych czynności, mając na uwadze zachowanie młodego kierowcy, policjanci postanowili sprawdzić czy nie kierował on samochodem, znajdując się pod wpływem narkotyków. Niestety i w tym przypadku wynik testera narkotykowego pokazał wynik dodatni na zawartość metamfetaminy.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj