czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaKolejny kierowca na haju

  Kolejny kierowca na haju

  -

  W dniu 15 listopada br. ok. godz. 20:00 na jednej z ulic miasta policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli samochód osobowy m-ki AUDI A4, w którym znajdowało się dwóch młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Kierujący od początku kontroli zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci od razu zwrócili uwagę na fakt, iż 23 – latek miał wyraźnie powiększone źrenice. Mężczyzna nie ukrywał przed funkcjonariuszami, że w jego pojeździe znajdują się narkotyki. Policjanci w schowku od strony pasażera ujawnili niemalże 50 porcji handlowych marihuany. Oprócz tego, po zbadaniu kierowcy narkotestem okazało się, że prowadził swoje AUDI, znajdując się pod wpływem narkotyków. Mężczyzna oświadczył, że palił wcześniej marihuanę. Funkcjonariusze zatrzymali kierowce do wyjaśnienia, została pobrana mu również krew do dalszych badań.Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty w tej sprawie.

  Przypominamy, że konsekwencją jazdy pod wpływem narkotyków jest nie tylko odpowiedzialność karna do 2 lat pozbawienia wolności. Niekiedy znacznie dotkliwsza karą jest zakaz prowadzenia pojazdu. Za jazdę pod wpływem narkotyków grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie niższy niż 3 lata. Jest to najniższy wymiar zakazu, jaki może być zasadzony. Sąd maksymalnie natomiast może zasądzić nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oprócz zakazu można spodziewać się również konsekwencji finansowych.

  Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jednak u sprawcy znaleziono znaczną ilość substancji odurzających lub środków psychoaktywnych podlega on karze wyższej – pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  Źródło: asp. Paulina Basta KPP w Kamiennej Górze

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły