Kolejny kierowca na prochach

0
141

Dzisiejszej nocy (22 września br.) na terenie gminy Marciszów policjantki z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymały 34-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem osobowym, będąc pod wpływem metamfetaminy. 34-latek nie pierwszy raz wsiadł za kierownicę samochodu, znajdując się pod wpływem narkotyków. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dzisiejszej nocy ok. godziny 03:00 nad ranem, policjantki z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, patrolujące gminę Marciszów zauważyły na jednej z ulic pojazd m-ki KIA. Kierujący tego pojazdy jest dobrze znany policjantom, więc zachodziło podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. W przeszłości był on już karany za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Oprócz 34-letniego kierowcy w samochodzie znajdowało się dwóch innych mężczyzn w wieku od 23 do 27 lat. Wszyscy oni byli mieszkańcami gminy Marciszów. Kierowca od samego początku czynności zachowywał się nerwowo, unikając kontaktu wzrokowego z policjantkami. Wynik wykonanego mu badania testerem narkotykowym wykazał od razu obecność w jego organizmie narkotyków takich jak amfetamina / metamfetamina. Sam kierujący potwierdził, że zażywał metamfetaminę. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Zatrzymane zostało również niedawno odzyskane przez niego, prawo jazdy. Teraz grozi 34-latkowi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachowywali choć trochę zdrowego rozsądku i nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami.

Źródło : KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj