Kolejny pościg za nietrzeźwym kierowcą zakończony sukcesem

0
152

W dniu 28 kwietnia br. w godzinach popołudniowych policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kamiennogórskiej policji, na jednym z głównych skrzyżowań w mieście zauważyli Opla, którym kierował znany im osobiście mieszkaniec miasta. Policjanci wiedzieli, iż kierujący nie powinien wsiadać “za kółko”, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Jednak, mimo wydanych mu poleceń do natychmiastowego zatrzymania pojazdu, mężczyzna zaczął uciekać. Po niecałym przebytym kilometrze, porzucił on pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Nasi policjanci nie odpuścili jednak i mimo, że 32 – latek schował się w jednym z mieszkań w kamiennicy, do której wbiegł, został znaleziony przez mundurowych. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał niemalże 2 promile alkoholu. Porzucony przez niego samochód nie posiadał przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia OC.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i wytrzeźwienia w tutejszej Komendzie Powiatowej Policji. W dniu dzisiejszym kryminalni przedstawili mu zarzut w tej sprawie, do którego 32 – latek się przyznał.

Przypominamy, że osobie, która pomimo wydanego przy użyciu sygnałów świetlnych lub dźwiękowych przez policjanta polecenia do natychmiastowego zatrzymania się pojazdem, nie wykona tego polecenia, ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W tym przypadku dodatkowo na niekorzyść 32 – latka wpływa fakt, iż kierował samochodem osobowych, znajdując się pod wpływem alkoholu i prowadził auto, nie mając wymaganych do tego uprawnień.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta Foto: st.post.KS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj