sobota, 25 listopada, 2023
More
  Strona głównaAktualnościKonkurs „Natura od kuchni”

  Konkurs „Natura od kuchni”

  -

  Startuje ogólnopolski konkurs Lasów Państwowych „Natura od kuchni” skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich

  Granty w wysokości do 5 tys. zł trafią do organizacji, które przygotują najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów. Zaś dla wszystkich miłośników „dobrego z lasu” powstanie książka kucharska z regionalnymi, domowymi przepisami

  by wziąć udział w konkursie, trzeba zaprezentować pomysły na działania promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego. Może to być np. organizacja stoiska popularyzującego produkty runa leśnego albo przeprowadzenie warsztatów czy konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z wykorzystaniem produktów z lasu. Pod uwagę brane będą także zajęcia dla dzieci, m.in. lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności. Na laureatów czeka dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł netto.

  Udział w Konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września 2022 r.

  Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zaprezentować pomysły na działania promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego. Może to być np. organizacja stoiska popularyzującego produkty runa leśnego albo przeprowadzenie warsztatów czy konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z wykorzystaniem produktów z lasu. Pod uwagę brane będą także zajęcia dla dzieci, m.in. lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności. 

  https://www.cilp.lasy.gov.pl/konkursy/kgw?fbclid=IwAR2wI1qEt2s7uRCuzV8Sg5PVPR3Hplp2sb24VZ-bgMoXVuD9q6hKVJX73Do

  Wszystkie niezbędne informacje – regulamin, przebieg i wyniki konkursu –> klik

  Źródło: Lasy Państwowe

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły