czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaKradł i znęcał się nad bliskimi

  Kradł i znęcał się nad bliskimi

  -

  Kamiennogórscy policjanci w środę dokonali zatrzymania 39-letniego mężczyzny, który znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad swoimi bliskimi, a także groził im pozbawieniem życia. Nie był to jedyny czyn, który miał na swoim koncie mieszkaniec gminy Lubawka. Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

  Kamiennogórscy policjanci w środę popołudniu interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Lubawka, w którym miało dojść do awantury domowej. Funkcjonariusze ustalili, że 39-letni mężczyzna grozi pozbawieniem życia swoim bliskim. Nie był to pierwszy raz, kiedy to robił. Domownicy przyznali też, że znęca się nad nimi psychicznie oraz fizycznie od dłuższego czasu. Na szczęście postanowili zakończyć swoją gehennę i poinformować o tym policję. Agresywnego, i jak się okazało, nietrzeźwego mężczyznę nie powstrzymała obecność funkcjonariuszy na miejscu. Podczas wykonywanych czynności nadal kierował groźby karalne w stronę bliskich.

  Policjanci po uzyskaniu niezbędnych informacji, zatrzymali 39-latka i osadzili w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Dalsze działania prowadzone przez Komisariat Policji w Lubawce pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie sześciu zarzutów. Jednym z nich była zuchwała kradzież pieniędzy z kościelnej skarbonki, której dokonał w warunkach recydywy.

  Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

  Apelujemy aby reagować na wszelkie przejawy przemocy, zanim będzie za późno!

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły