Kwarantanna narodowa

0
298

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dopuszczamy możliwość przebywania w 5-osobowym gronie z wyłączeniem domowników w cudzym gospodarstwie domowym

annę narodową – ogłosił minister zdrowia.

Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą stoki narciarskie, hotele oraz galerie handlowe, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych i drogerii. 

– Zamykamy hotele również na ruch służbowy. Te wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum, szczególnie w kontekście tego, co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii – wskazał minister.

– Oprócz tego bardzo ważnym elementem jest to, że dla wszystkich osób, które będą przyjeżdżały do Polski transportem zorganizowanym, będzie obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny – zapowiedział Niedzielski.

 Obostrzenia w sylwestra

Minister zapowiedział również dodatkowe ograniczenia w noc sylwestrową. – Wprowadzamy ograniczanie w przemieszczaniu się od godz. 19:00 31 grudnia 2020 do godz. 6:00 dnia 1 stycznia 2021 – przekazał. 

– Uzasadnione są tylko i wyłącznie wyjścia z domu w celu zaspokojenia takich potrzeb nagłych, jak wizyta w aptece, wyjście w innym celu na przykład zawodowym – mówił szef MZ o ograniczeniach 31 grudnia wieczorem i 1 stycznia 2021 r. o poranku.

– Chodzi tutaj o to, że musimy zostać w domu – stwierdził Niedzielski.

– Każdy, kto będzie wyłamywał się z obostrzeń dotychczasowych i obecnie wprowadzanych, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też swoich bliskich, osób ze swojego otoczenia – ostrzegał minister

Żródło: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj