Lockdown w Niemczech zostaje przedłużony

0
194

Lockdown w Niemczech zostaje przedłużony do 14 lutego.

Europa i ruch graniczny

Uzyskano też porozumienie co do przedostatniego punktu dokumentu, mianowicie współpracy europejskiej i ruchu granicznego: “Na posiedzeniu Rady Europejskiej w dniu 21 stycznia 2021 r. Niemcy będą prowadzić kampanię na rzecz porównywalnych i zsynchronizowanych środków, które zostaną podjęte w państwach europejskich w celu wykrycia i powstrzymania mutacji wirusowych oraz zmniejszenia ogólnej liczby zakażeń, aby uniknąć dalszych ograniczeń dotyczących wjazdu” – powiedział projekt rezolucji. Oznacza to, że wbrew pogłoskom nie dojdzie do żadnego zamknięcia granicy.

Home Office

Pracodawcy MUSZĄ zezwolić na pracę w domu do 15 marca, jeśli jest to możliwe dla ich pracowników. Kanclerz Angela Merkel (CDU) powiedziała po wtorkowym szczycie w Berlinie, że Federalne Ministerstwo Pracy wyda w tym celu tymczasowe rozporządzenie. W ten sposób należy ograniczyć kontakty w miejscu pracy, a także w drodze do pracy.

Szkoły i przedszkola

Kanclerz i szefowie krajów związkowych szczególnie intensywnie dyskutowali na temat przedszkoli i szkół. Ustalono, że poprzednie środki mają zostać przedłużone do 14 lutego. Oznacza to, że szkoły pozostaną zamknięte, względnie zostanie zniesiony obowiązek obecności. Zgodnie z dokumentem należy analogicznie  postąpić w przypadku przedszkoli,

Źródło: bild.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj