Moda na recykling w Centrum Kultury w Kamiennej Górze

0
178

W Centrum Kultury w Kamiennej Górze rozpoczęły się warsztaty artystyczne projektu edukacyjno – ekologicznego „Moda na recykling”. Uczniowie kamiennogórskich szkół podstawowych pod okiem uznanej projektantki mody – Anny Kubisz, przygotowują modowe kreacje z wykorzystaniem elektrośmieci.

Projekt przygotowany przez Europejską Platformę Recyklingu zaprosiło miasto Kamienna Góra. Wcześniej ekspertka modowa Anna Kubisz odwiedziła zakłady przetwarzania elektroodpadów i wybrała bezpiecznie, przetworzone surowce konieczne jako baza do stylizacji.

– Przy użyciu tych materiałów będziemy starali przygotować kreację inspirowaną kamiennogórskim rycerzem, którego widzimy w herbie miasta i w różnych materiałach promocyjnych – mówi projektantka Anna Kubisz.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiadują się także, czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i jak być bardziej eko.

– To niezwykle ważne, by kreować postawy proekologiczne wśród najmłodszych. Poprosiłem, aby uczniowie po powrocie do domów podzielili się zdobytą tu wiedzą z rodzicami – powiedział zastępca burmistrza Paweł Fryc.

Uczestnicy warsztatów w Kamiennej Górze otrzymają zaproszenie na wielki finał trzeciej edycji akcji połączony z pokazem mody recyklingowej, który zostanie zorganizowany w Warszawie we wrześniu tego roku.

Źródło: UM Kamienna Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj