niedziela, 19 listopada, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatowe„Moda na recykling” w Kamiennej Górze

  „Moda na recykling” w Kamiennej Górze

  -

  11 maja w Kamiennej Górze odbędą się warsztaty artystyczne przygotowane w ramach trzeciej edycji projektu edukacyjno — ekologicznego „Moda na recykling”. Europejska Platforma Recyklingu wspólnie z uznaną projektantką mody — Anną Kubisz odwiedzi Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

  O godz. 11 rozpoczną się warsztaty mody recyklingowej. Kamienna Góra jest jedynym dolnośląskim miastem biorącym udział w tegorocznej edycji.

  O projekcie

  Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się problematyką zmian klimatycznych i pogarszającym stanem naszej planety. Podejmuje działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

  Projekt „Moda na recykling” jest realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. Ekspertka modowa odwiedza zakłady przetwarzania elektroodpadów i wybiera bezpiecznie, przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Następnie materiały trafiają na warsztaty z udziałem dzieci i młodzieży. Ich uczestnicy dowiadują się, czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i jak być bardziej eko.

  Europejska Platforma Recyklingu podczas warsztatów przygotowuje filmową relację, która trafia na kanał ERP.TV w serwisie YouTube. Można na nim znaleźć także materiały, które w przystępny sposób tłumaczą jak właściwie postępować ze starymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i opakowaniami.

  – Pierwszą edycję akcji „Moda na recykling” zorganizowaliśmy w 2019 roku. Warsztaty modowe i artystyczne polegające na nadaniu elektrośmieciom „drugiego życia” bardzo spodobały się uczestnikom. Dlatego postanowiliśmy kontynuować akcję. Odwiedziliśmy wiele miast i gmin w Polsce. Cieszymy się, że w czasie każdego z wydarzeń młodzi ludzie, choć na chwilę odrywają się od telefonu lub komputerów i przygotowują recyklingowe stylizacje. W ten sposób uruchamiają swoją wyobraźnię i robią coś pożytecznego dla środowiska – mówi Mikołaj Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

  – Dzięki takim projektom widzimy, że edukacja ekologiczna, którą prowadzimy, ma sens i spotyka się ze wspaniałym odbiorem zarówno młodszych, jak i dorosłych – dodaje Mikołaj Józefowicz.

  W 2022 r. wspólnie z projektantką mody — Anną Kubisz ekipa ERP.TV odwiedza nowe miasta i gminy w całej Polsce. Wśród patronów honorowych znalazła się Kamienna Góra i burmistrz Janusz Chodasewicz. 11 maja w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbędzie się spotkanie edukacyjne „Moda na recykling” połączone z warsztatami stylizacji z recyklingu.

  Uczestnicy warsztatów i przedstawiciele miasta otrzymają także zaproszenie na wielki finał trzeciej edycji akcji połączonym z pokazem mody recyklingowej, który zostanie zorganizowany w Warszawie we wrześniu tego roku.

  Wśród gwiazd, które do tej pory wsparły akcję, znajdują się: Barbara Kurdej – Szatan, Anna Mucha, Paulina Sykut – Jeżyna, Katarzyna Cichopek, Tamara Gonzalez – Perea, Monika Richardson, Olga Borys, Anna Powierza, Anna Zejdler – Ibisz, Anna Popek, Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Bosacka, Marta Wiśniewska, Monika Miller, Ruda z Red Lips, Magda Bereda, Conrado Moreno, Zygmunt Chajzer i wielu innych.

  Źródło: UM Kamienna Góra / Kostiumy – Foto : Anna Kubisz

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły