środa, 14 lutego, 2024
More
  Strona głównaKronika policyjnaMokra nawierzchnia i nadmierna prędkość

  Mokra nawierzchnia i nadmierna prędkość

  -

  Mokra nawierzchnia i nadmierna prędkość nie jest dobrym połączeniem, o czym przekonała się 35-latka z województwa opolskiego. Pamiętaj, byłeś uczestnikiem wypadku – poinformuj o tym Policję!

  Policjanci Referatu Ruchu Drogowego w niedzielę obsługiwali zdarzenie drogowe, do którego doszło w Lubawce, gdzie kierująca pojazdem osobowym nie dostosowała prędkości do warunków, straciła panowanie nad nim, w wyniku czego uszkodziła barierki ochronne i wjechała w przepust. To zdarzenie nie byłoby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie to, że uczestnicy po wezwaniu lawety oddalili się z miejsca nie powiadamiając żadnych ze służb. Pamiętaj, jeżeli brałeś udział w wypadku, poinformuj o tym zdarzeniu!

  Około południa w niedzielę 16 października 2022 roku policjanci z kamiennogórskiej jednostki oraz strażacy zostali wezwani do zdarzenia mającego miejsce na terenie Lubawki, gdzie pojazd marko VW Polo uszkodził barierki i wjechał w przepust. Jak się okazało w środku nikogo nie zastano. Strażacy będący na miejscu nie stwierdzili zagrożenia ekologiczno-chemicznego. Natomiast funkcjonariusze policji w toku dalszych czynności ustalili, gdzie przebywają uczestnicy zdarzenia.

  Małżeństwo biorące udział w kolizji, po wyjściu z samochodu i stwierdzeniu, że nikomu nic się nie stało postanowiło wezwać lawetę, a że czas oczekiwania był długi, oddalili się z miejsca żeby coś zjeść. Zapomnieli jednak o tym, że ich pojazd znajdujący się na dnie przepustu zainteresuje osoby postronne, które nie będą wahały się wezwać służb ratowniczych.

  Kierującą okazała się być 35-latka z województwa opolskiego, która jak sama przyznała, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego doszło do tego zdarzenia. Kobieta była trzeźwa, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

  Prawdopodobnie uniknęłaby tej kary, gdyby powiadomiła o wszystkim Dyżurnego Policji.
  Żadne z uczestników nie pamiętało, że powodując zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, należy przedsięwziąć niezbędne środki w celu niezwłocznego usunięcia zagrożenia, a gdy nie można tego uczynić, powinno o zagrożeniu uprzedzić się innych uczestników ruchu, czego zabrakło w tym przypadku.

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły