Narkotyki w pustostanie

0
84

Policjanci z kamiennogórskiej jednostki kontrolują pustostany, w związku z możliwością przebywania w nich osób potrzebujących pomocy. 19 grudnia br. podczas takich działań funkcjonariusze z Lubawki natrafili na 25-latka, którego celem nie było spotkanie z policjantami, bo posiadał narkotyki.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz podległych jednostek w Lubawce i Marciszowie w ramach działań prewencyjnych mających na celu pomoc osobom bezdomnym, samotnym czy bezradnym kontrolują pustostany na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Taką kontrolę przeprowadzali w dniu 19 grudnia 2022 roku policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce na terenie byłego Dworca PKP. Podczas patrolu natrafili na grupkę młodych osób, których celem zdecydowanie nie było spotkanie z funkcjonariuszami.

Podczas wykonywanych czynności ujawnili przy 25-latku powód niechętnych spojrzeń. Posiadał on przy sobie marihuanę.

Przypominamy, że zgodnie z artykułem 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom tej ustawy, posiada przy sobie środki odurzające lub psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj