Nasi mieszkańcy na XVI Zimowy EYOF Friuli Venezia Giulia 2023

0
64

W Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się uroczystość wręczenia nominacji członkom Młodzieżowej Reprezentacji Polski na XVI Zimowy EYOF Friuli Venezia Giulia 2023. Polska ekipa liczy 54 sportowców (23 dziewczęta i 31 chłopców).

Należy podkreślić,że w składzie reprezentacji Polski znaleźli się zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór :

Majka Germata, Aleksandra Szajnowska, Jakub Potoniec i Dawid Filip.

Należy podkreślić,że Majka ,Ola i Jakub to mieszkańcy Gminy Lubawka,a Dawid to mieszkaniec Czarnego Boru

Na uwagę zasługuje fakt, że wcześniej byli to w większości podopieczni MUKN Pod Stróżą Lubawka

Polska Młodzieżowa Reprezentacja na XVI Zimowy Europejski Festiwal Młodzieży Europy Friuli Venezia Giulia 2023

Biathlon

ZUZANNA SADOWNIK
AMELIA LISZKA
ALEKSANDRA SZAJNOWSKA
MAJKA GERMATA
DAWID MILLER
MICHAŁ SZATKOWSKI
JAKUB POTONIEC
DAWID FILIP

ROBERT SZCZEPANIAK – trener
ANDRZEJ KOZIŃSKI – trener
PRZEMYSŁAW BADACZ – serwis
ADAM KWAK – serwis

Biegi narciarskie

LAURA WANTULOK
JULIA RUCKA
ZUZANNA PABIN
KAROLINA KUĆ
PAWEŁ BRYJA
HUBERT TOMASZEK
DAWID PILCH
PRZEMYSŁAW LEGIERSKI

KAMIL FUNDANICZ – trener
MATEUSZ WANTULOK – trener
ANDRZEJ LEŚNIK – trener
KACPER ANTOLEC – serwis
TADEUSZ KRĘŻELOK – serwis
TOMASZ GRZYWACZ – dyrektor sportowy PZN

Kombinacja norweska

JAKUB CIEŚLAR
SZYMON DUBIEL
ANDRZEJ WALICZEK
KACPER JARZĄBEK

WOJCIECH MARUSARZ – trener
PIOTR ŚLIWKA – serwis
WIKTOR KUBIŃSKI – serwis
DANIEL HANKUS – fizjoterapeuta

Skoki narciarskie

NATALIA SŁOWIK – skoki narciarskie/kombinacja norweska
POLA BEŁTOWSKA – Skoki narciarskie/Kombinacja norweska
ZUZANNA RAPACZ
SARA TAJNER
TYMOTEUSZ AMILKIEWICZ
KLEMENS JONIAK
WIKTOR SZOZDA
KLEMENS STASZEL

BARTŁOMIEJ KŁUSEK – trener
WOJCIECH TAJNER – trener
GRZEGORZ MIĘTUS – trener
MARCIN BACHLEDA – trener

Narciarstwo alpejskie

MAJA WOŹNICZKA
NIKOLA KOMOROWSKA
MAGDALENA BAŃDO
HANNA ZIĘBA
MATEUSZ SZCZAP
JAN ŁODZINSKI
STANISŁAW SARZYŃSKI
IGOR KACZMAREK

JANUSZ STARZYK – trener
MACIEJ BYDLIŃSKI – trener
TOMASZ STANEK – trener
AMADEUSZ TYSZKOWSKI – serwis
ALEKSANDRA WYPARŁO-KOPEĆ – fizjoterapeuta

Narciarstwo dowolne

ANTONI CUKIER

ROBERT SZUL – trener

Snowboard alpejski

WERONIKA DAWIDEK
SONIA ZAPAŁA
BARTŁOMIEJ KACICZAK
ANATOL KULPIŃSKI

MARCIN SITARZ – trener
PAWEŁ DAWIDEK – trener
JAN ZAKRZEWSKI – fizjoterapeuta

Snowboard freestyle

HANNA BOROWIAK
WIKTOR KOZARSKI
IGOR TRUSZKOWSKI

TOMASZ ZBICIAK – trener
TOMASZ TYLKA – trener

Łyżwiarstwo figurowe

NOELLE STREULI
PAVLO KLIMIN

LINDA VAN TROYEN – trenerka
JAN MOŚCICKI – trener

Short track

HANNA MAZUR
KORNELIA WOŹNIAK
KRZYSZTOF MĄDRY
DOMINIK PALENCEUSZ

AGNIESZKA ZIEMCZONEK – trenerka
BARTOSZ KONOPKO – trener

Narciarstwo wysokogórskie

PAULINA GOMOLA
WOJCIECH KŁODA
MATEUSZ KOŚNY
KACPER MROWIŃSKI

DARIUSZ KAFAROWSKI – trener
MATEUSZ KULIG – trener
MONIKA STROJNY – serwis
JAKUB GĄSIOR – serwis

Misja

ANDRZEJ KRAŚNICKI – Prezes PKOl, Przewodniczący Misji
ADAM KRZESIŃSKI – Sekretarz Generalny PKOl, zastępca Przewodniczącego Misji
IWONA ŁOTYSZ – zastępca Sekretarza Generalnego PKOl

KONRAD NIEDŹWIEDZKI – Szef Misji

MARCIN DOROŚ – zastępca szefa misji
KATARZYNA DEBERNY – członek misji
ALEKSANDRA KAŁUCKA – Młody Ambasador
DOROTA GOŚ – członek misji
IWONA MARCINKIEWICZ – członek misji
LUIZA ZŁOTKOWSKA – członek misji
IWONA SZCZEPAŃSKA – członek misji
SZYMON SIKORA – fotograf
TOMASZ PIECHAL – dziennikarz
KAROLINA STĘPIEŃ – doktor
RAFAŁ BINDA – fizjoterapeuta
KAMIL TOUTOUNCHI – fizjoterapeuta

Źródło: olimpijski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj