sobota, 25 listopada, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaSeniorze nie daj się nabrać - nie daj się oszukać !

  Seniorze nie daj się nabrać – nie daj się oszukać !

  -

  Kamiennogórscy funkcjonariusze mając na uwadze zbliżający się okres świąteczny, podczas którego mogą powstawać sytuacje sprzyjające pojawieniu się nowych przypadków oszustw metodą na „wnuczka”, na „ policjanta”. W miniony piątek prowadzili profilaktyczne działania, promujące bezpieczne zachowania wśród seniorów.

  W miniony piątek kamiennogórscy policjanci spotkali się z seniorami, prowadząc działania profilaktyczne przed placówkami handlowymi na terenie Kamiennej Góry. Mundurowi rozdawali ulotki zawierające rady związane z bezpieczeństwem. Obecni byli w najbardziej uczęszczanych miejscach w mieście. Życząc zdrowia i spokoju informowali, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem.

  Policjanci zachęcali, aby zapoznać się z informacjami znajdującymi się w ulotkach, w których zawarte są najważniejsze informacje dotyczące niebezpieczeństw, jakie mogą spotkać starsze osoby. Informowano, jak zachować się w przypadku próby oszustwa na tzw. „wnuczka”, jak ustrzec się przed kradzieżą, co robić w sytuacji przemocy oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze. Obecność mundurowych w rejonie placówek z seniorami, wywoływało u nich uśmiech i radość. Policjanci będą kontynuowali tę akcję na terenie powiatu kamiennogórskiego, przypominając wszystkim seniorom o podstawowym zasadach związanych z ich bezpieczeństwem.

  Źródło:KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły