sobota, 25 listopada, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaNiebezpieczne zdarzenie

  Niebezpieczne zdarzenie

  -

  23 kwietnia br. po godzinie 11:00 na drodze wojewódzkiej z Szarocina w kierunku Kamiennej Góry doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

  Po godzinie 11:00 w sobotę 23 kwietnia br. na drodze wojewódzkiej (W367) na wysokości Pisarzowic doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego.
  48-letni kierujący Kia Sportage, chcąc skręcić w drogę poprzeczną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się z naprzeciwka Fordowi. W wyniku tego 59-letni kierujący, chcąc uniknąć zderzenia gwałtownie skręcił na lewy pas ruchu. Niestety, uderzył w tył samochodu sprawcy kolizji. Następnie nie udało mu się uniknąć kontaktu z Citroenem jadącym z naprzeciwka. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
  48-letni sprawca spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa na drodze, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 6 punktów karnych.

  Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas manewrów na drodze! Upewnienie się czy mamy odpowiednio dużo czasu na jego wykonanie, decyduje o bezpieczeństwie.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka 

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły