Niemcy – rygorystyczne zasady wjazdu

0
541

Od 24 stycznia 202 r. Niemcy wprowadziły bardziej rygorystyczne zasady co do wjazdu na ich terytorium.

Jakie obszary ryzyka wyróżniają Niemcy?

Dotychczas rząd federalny wyróżniał jedynie obszary o szczególnie zakaźnych wariantach koronawirusa i obszary “normalnego” ryzyka. Teraz Niemcy wprowadzają trzy kategorie:

  • “Normalne” obszary ryzyka: Są to kraje lub regiony, które przekroczyły próg50 nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni. Dotyczy to obecnie prawie całej Europy (w tym Polski), z wyjątkiem pojedynczych obszarów w Grecji, Finlandii, Norwegii, Austrii i Danii. Na całym świecie ponad 100 krajów zostało zakwalifikowanych przez Niemcy jako obszary ryzyka.
  • Obszary o wysokiej częstotliwości występowania: Są to kraje o znacznie wyższych wskaźnikach infekcji niż w Niemczech. Z reguły należą do nich kraje o współczynniku zachorowalności powyżej 200 (współczynnik zachorowalności w Niemczech: 115). Jednakże inne kraje znajdujące się poniżej tego progu mogą również zostać uznane za “obszary o wysokiej zachorowalności” pod pewnymi warunkami. Od niedzieli, oprócz krajów już wymienionych, następujące kraje zostały zaliczone przez Niemcy do tej grupy: Albania, Andora, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Estonia, Iran, Izrael i Terytoria Palestyńskie, Kolumbia, Kosowo, Łotwa, Liban, Litwa, Meksyk, Czarnogóra, północna Macedonia, Panama, Portugalia, Serbia, Słowenia i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
  • Obszary występowania szczególnie zakaźnych wariantów koronawirusa: Są to obszary, na których pojawiły się szczególnie zakaźne odmiany koronawirusa. Do tej pory do tej kategorii zostały zaliczone Wielka Brytania, Irlandia, RPA i Brazylia.

Co to oznacza dla podróżnych?

Podróżni z obszarów “normalnego” ryzyka muszą wykonać test na koronawirusa nie później niż 48 godzin po wjeździe do Niemiec. Ponadto muszą one pozostać na kwarantannie przez dziesięć dni (z wyjątkiem Nadrenii Północnej-Westfalii), chociaż mogą zostać z niej przedwcześnie zwolnione (od piątego dnia kwarantanny) poprzez przedłożenie drugiego negatywnego wyniku testu na koronawirusa. W przypadku obszarów o wysokiej częstotliwości występowania koronawirusa oraz obszarów występowania szczególnie zakaźnych wariantów koronawirusa obowiązuje następująca reguła: Test musi być przeprowadzony najpóźniej 48 godzin przed wjazdem do Niemiec. Ponadto kraje związkowe mogą ograniczyć zasady zwolnienia z kwarantanny w przypadku przedłożenia drugiego negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Źródło: spiegel.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj