środa, 1 lutego, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaNietrzeźwy kierowca Śkody

  Nietrzeźwy kierowca Śkody

  -

  W ubiegły weekend policjanci z Lubawki otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który ma poruszać się samochodem po jednej z wsi na terenie powiatu kamiennogórskiego.

  Po przybyciu w to miejsce funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd, który na ich widok rozpoczął przyspieszanie. Policjanci niezwłocznie włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne i udali się za nim. Mężczyzna nie reagował, jednak na nie. Następnie pościg przeniósł się na drogę gruntową, gdzie po kilkuset metrach kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją jazdę w rowie melioracyjnym.

  Sprawca tej ucieczki nie zamierzał poddać się bez walki. Policjanci zmuszeni byli użyć wobec niego siły fizycznej oraz ręcznego miotacza gazu pieprzowego. Dopiero te środki przymusu bezpośredniego ostudziły zachowanie mężczyzny.

  W toku dalszych czynności funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości mężczyzny, który wydmuchał prawie 2 promile. Przyznał, że oprócz alkoholu zdarza mu się zapalić marihuanę. Okazało się również, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

  31-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany, pobrano mu krew do badań celem potwierdzenia stężenia alkoholu oraz zawartości innych środków.

  Teraz za popełnione przestępstwa może grozić mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły