Nieudany włam do domku jednorodzinnego

0
241

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali, bezpośrednio po włamaniu do niezamieszkałego domu jednorodzinnego, 23 – letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Funkcjonariusze ujawnili mężczyznę schowanego w lesie. 23 – latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dwa dni temu ok. godziny 02:00 w nocy kamiennogórscy policjanci zostali powiadomieni o włączeniu się alarmu w jednym z niezamieszkałych domów na terenie gminy Kamienna Góra. W momencie przyjazdu patrolu na miejsce, włamywacze uciekli w stronę kompleksu leśnego. Policjanci zauważyli wybitą szybę w jednych z drzwi, a po wejściu do środka budynku zauważyli splądrowane pomieszczenia w piwnicy i na obu piętrach. Funkcjonariusze widząc na śniegu wyraźne ślady obuwia, rozpoczęli poszukiwania sprawców włamania. Po dłuższym czasie, w wyniku podjętych na miejscu intensywnych czynności, policjanci ujawnili w lesie niekompletnie ubranego i wyziębionego mężczyznę, który twierdził chaotycznie, że wraca od koleżanki z imprezy. Dalsze tłumaczenia mężczyzny były coraz mniej logiczne. Porównane na miejscu zdarzenia ślady obuwia pasowały do butów, które miał na sobie 23 – latek. Funkcjonariusze wezwali na miejsce psa tropiącego, który podjął trop i gwałtownie skierował się w stronę 23 – latka, wskazując jednoznacznie na jego udział we włamaniu.

Mając na uwadze wszystkie fakty, mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem włamania się do domu. Następnego dnia kamiennogórscy policjanci przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Na chwilę obecną w tej sprawie trwają dalsze czynności procesowe i z całą pewnością można stwierdzić, że sprawa ma charakter rozwojowy.

23 – latkowi, za czyn, którego się dopuścił, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Jednak o wysokości tej kary i dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj