czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKultura i rozrywkaNocne Zwiedzanie "Śladami Historii"

  Nocne Zwiedzanie “Śladami Historii”

  -

  Europejska Perła Baroku zaprasza na wieczory pełne niezapomnianych przeżyć. To odpowiedź dla osób, które chcą spędzić aktywnie ferie zimowe. Proponowane formy zwiedzanie zadowolą zarówno pasjonatów tajemnic, jak i osoby poszukujące ciekawej rozrywki.

  W pierwszym terminie (4 lutego) odbędzie się Nocne Zwiedzanie “Śladami Historii” grupa zwiedzających wyruszy w ponad dwugodzinną podróż po kompleksie Pocysterskiego Opactwa. Zwiedzanie w towarzystwie doświadczonego przewodnika obejmie wszystkie miejsca Trasy Podstawowej i Trasy Rozszerzonej, w tym dodatkowo miejsce ukrycia legendarnej “Berlinki”. 

  W drugim terminie (11 lutego) odbędzie się Nocne Zwiedzanie z interaktywnym spektaklem. To rozrywkowa forma zwiedzania, podczas której zwiedzającym towarzyszą historyczne postacie. Podróż wiedzie od klasztornych podziemi, aż po strychy zabytkowych świątyń. Jeżeli chcecie poznać 700-letnią historię pocysterskiego kompleksu i spotkać przy tym na żywo Michała Willmanna, czy opata Bernarda Rosę musicie koniecznie odwiedzić Krzeszów.

  Decydując się na uczestnictwo w wydarzeniu trzeba zaopatrzyć się w wygodne obuwie oraz w latarki, trzeba także przygotować się na przejścia po ciasnych i stromych miejscach. Bilety na wydarzenie dostępne są online na https://sklep.opactwo.eu/ oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi (Plac Jana Pawła II 3, 58-405 Krzeszów).

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły