Nowa metoda oszustwa na “Pocztę głosową”

0
786

Na temat fałszywych SMS-ów z prośbą o dopłatę informowaliśmy już kilka razy. Przestępcy prześcigają się w pomysłach dotyczących treści SMS-a, chcąc stworzyć wrażenie legalności takiej wiadomości. Właśnie rozpoczęli wysyłanie wiadomości o „poczcie głosowej”.

Oszustwo rozpoczyna się od otrzymania SMS-a w którym ktoś informuje nas o otrzymaniu nowej wiadomości głosowej oraz podaje link prowadzący na stronę internetową z fałszywym komunikatem o “nowej poczcie głosowej”. Po kliknięciu na przycisk ściągniemy na swój telefon złośliwe oprogramowanie, co może doprowadzić do kradzieży pieniędzy z naszego rachunku bankowego. Wiadomości rozsyłane są z różnych numerów ale najczęściej pojawiają się z prefiksami z Niemiec (+49).

Co zrobić gdy kliknąłeś w link i zainstalowałeś podejrzane oprogramowanie? Wyłącz telefon i przełóż kartę SIM do innego telefonu, skontaktuj się ze swoim bankiem, zmień hasła. Bliźniacze oszustwa mogą dotyczyć również SMS-ów związanych z aplikacją dyskontów spożywczych, serwisów aukcyjnych, instalacji sterowników LTE, RODO, dezynfekcji paczki.

Nie klikajcie w linki z SMS-ów, nie dokonujcie płatności poprzez linki w SMS-ach, nie ściągajcie aplikacji proponowanych w SMS-ach

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta Foto: niezbędnik pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj