piątek, 17 listopada, 2023
More
  Strona głównaAktualnościO agresji w szkole, bezpieczeństwie na drodze i w sieci.

  O agresji w szkole, bezpieczeństwie na drodze i w sieci.

  -

  Jednostki policji prowadzą działania prewencyjne w różnych grupach wiekowych. Począwszy od najmłodszych, po nastolatki aż do seniorów. W ramach tej profilaktyki kamiennogórscy policjanci odwiedzili szkołę podstawową w Krzeszowie, aby zwrócić uwagę małoletnich na zagrożenia pojawiające się w ich życiu.

  05 maja 2022 roku funkcjonariusze kamiennogórskiej policji zostali zaproszeni aby przeprowadzić rozmowy z uczniami klas 4-8 szkoły podstawowej w Krzeszowie. Tematami poruszanymi na zajęciach było bezpieczeństwo na drodze, agresja w szkole oraz bezpieczeństwo w sieci. Policjanci z Ruchu Drogowego przypomnieli dzieciom najważniejsze informacje dotyczące poruszania się po drodze pieszo, na rowerze oraz innych środkach transportu. Szczególną uwagę poświęcili właściwemu zachowaniu się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Kolejnym tematem poruszonym przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji była przemoc. Podczas wykładu wyjaśniono czym jest przemoc oraz agresja, a także jakie zachowania o niej świadczą. Dzieci były świetnie poinformowane jakie istnieją jej rodzaje. Wyjaśniono również, że każdy z nas powinien reagować na cierpienie innych osób. Nie pominięto kwestii odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny karalne oraz możliwości Sądu Rodzinnego.
  Następnie policjanci przeszli do właściwego zachowania się w sieci. Przypomnieli nastolatkom nadrzędną zasadę – aby nie ufać ludziom poznanym w internecie oraz aby chronili swoją prywatność. Zwrócili również uwagę na zabezpieczenie swoich haseł do kont w mediach społecznościowych.
  W zajęciach udział wzięło ponad 150-ciu uczniów z klas podstawowych 4-8.
  Mamy nadzieję, że choć część informacji z nimi pozostanie.
  Dziękujemy za zaproszenie.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły