czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaOd rana trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  Od rana trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  -

  Pod taką nazwą prowadzone są 11 lutego br. od godziny 6.00 do 22.00 krajowe działania pod krypt. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, w których biorą udział także kamiennogórscy policjanci. Celem tych działań jest przypomnienie wszystkim pieszym, rowerzystom czy motorowerzystom jakie zagrożenia czyhają na drogach.

  Funkcjonariusze kamiennogórskiej „drogówki” mają za zadanie przypomnienie uczestnikom ruchu drogowego o przepisach, jakie ich obowiązują i o umiejętnym wdrażaniu ich w codziennym życiu. Celem tych działań jest głównie zminimalizowanie zdarzeń z udziałem pieszych oraz poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co wynika z planu działań kontrolno – prewencyjnych realizowanych przez Komendę Główną Policji. Policjanci mają również kształtowanie świadomości odpowiednich zachowań niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz egzekwowanie od nich stosowanie się do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy.

  Kamiennogórska policja apeluje o ostrożność na drogach. Pogorszenie się warunków atmosferycznych w ostatnich dniach zaskoczyło wielu kierowców w naszym kraju. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy temperatura jest na niewielkim plusie, czasami spada poniżej zera, pada deszcz z mżawką,a na drodze pojawiają się liście, to warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły