Oficjalne oddanie jazu na “Zadrnie”

0
98

Udało się zakończyć tę ważną inwestycję, niezbędną do istnienia naszego Zalewu. To pierwszy etap rewitalizacji zbiornika i jego otoczenia – Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry

Zbudowaliśmy nowe kolektory zasilające w wodę oraz przebudowaliśmy stary jaz, który czekał na to od wielu lat. Może on spiętrzyć rzekę maksymalnie o metr. Takie podniesienie lustra wody jest konieczne do zapewnienia dopływu do Zalewu.

Jaz pełni także funkcję przeciwpowodziową. W razie potrzeby będzie można go łatwo opuszczać lub podnosić. Sterowanie przepływem będzie odbywało się za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym. Nadzór nad jazem będzie sprawowało biuro zarządzania kryzysowego w kamiennogórskim ratuszu.

Budowa pochłonęła 3 mln zł, z czego 2,5 mln zł pozyskaliśmy z rządowego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Przedstawiłem dziś również dalsze zamierzenia Miasto Kamienna Góra związane z rewitalizacją Zalewu. Ponieważ rada miejska nie poparła projektu budowy basenów, spróbuję przyznaną już na to zadanie dotacje (10 mln zł) przekierować na budowę systemu ścieżek i monitoring terenu Ośrodka Wypoczynku Świątecznego. Niestety taka zamiana wymaga zgody premiera RP. Mam nadzieję, że wszystko się uda i ta ogromna suma pieniędzy dla Kamiennej Góry nie przepadnie.

Źródło: Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry / Foto : Andrzej Pawlukiewicz /juzwiesz24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj