Ogłoszenie Starosty Kamiennogórskiego

0
225

Starosta Kamiennogórski uprzejmie informuje, iż od dnia 28 czerwca 2021 r. wznowione zostanie stacjonarne świadczenie usług w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Lubawce i Kamiennej Górze.

Harmonogramu udzielania porad:

Przypominamy, że każdy, kto zwróci się o pomoc, otrzyma:

  • informację, o sytuacji prawnej oraz prawach i obowiązkach,
  • informację, jak można rozwiązać konkretny problem prawny,
  • pomoc przy sporządzeniu projektu pisma (z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu sądowym), wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych lub wniosku o ustanowienie pełnomocnika z urzędu,
  • informację o kosztach postępowania sądowego i ryzyku finansowym, związanym ze skierowaniem sprawy do sądu,
  • pomoc przy sporządzeniu planu działania (np. spłaty zobowiązań) oraz w jego realizacji.

Wszelkie informacje dotyczące udzielania bezpłatnej pomocy prawnej znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze BIP zakładka NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA (https://kamienna-gora.bip.net.pl)

Informację można też uzyskać pod numerem telefonu 75 64 50 113 lub 75 64 50 254 i pocztą elektroniczną: sekretarz@kamienna-gora.pl

Można też skorzystać z formy elektronicznej rejestracji wizyty, poprzez stronę internetową: https://np.ms.gov.pl

Nie ma potrzeby składania oświadczenia o tym, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (w przypadku przedsiębiorców, że w ciągu roku nie byli zatrudniani pracownicy).

W lokalach punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego obowiązują zasady ścisłego reżimu sanitarnego, tj. obowiązek noszenia maseczki, dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznego społecznego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj