sobota, 18 listopada, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaOkradała metodą „na klamkę”

  Okradała metodą „na klamkę”

  -

  Na terenie powiatu kamiennogórskiego pojawiła się informacja o kobiecie, która wykorzystywała ten właśnie fakt niezamkniętych mieszkań. Niestety kilku mieszkańców powiatu utraciło w ten sposób pieniądze na łączną kwotę powyżej 4 tysięcy złotych, a także kart bankomatowych.

  Dzięki intensywnej pracy operacyjnej, policjanci kamiennogórskiego Wydziału Kryminalnego ustalili tożsamość sprawczyni. Dnia 3 czerwca 2022 roku uzyskali informację o miejscu przebywania kobiety i dokonali jej zatrzymania. W toku dalszych czynności przyznała się do zarzucanych czynów.

  Działanie 35-letniej kobiety nastąpiło w warunkach recydywy, w związku z czym grozi jej nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

  Apelujemy – zamykajcie drzwi do mieszkań! Obecność w domu nie jest wystarczającym zabezpieczeniem! Przestępcy potrafią niezauważeni wejść do środka.

  Pamiętajmy również o zamykaniu drzwi na klucz, nawet podczas krótkiej nieobecności. Wyrobienie w sobie takiego przyzwyczajenia pozwoli na uniknięcie straty pieniędzy czy dokumentów.

  Ludzie mają przekonanie, że przebywając w domu ich pieniądze czy kosztowności są bezpieczne. Dlatego też, będąc w takim przeświadczeniu, nie zamykają drzwi do mieszkań, kiedy są w środku lub na chwilę wychodzą np. do piwnicy czy na strych. Niestety tę wiarę, że każdy ma dobre zamiary wykorzystują przestępcy, którzy metodą na tzw. „klamkę” dokonują kradzieży wartościowych rzeczy.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły