czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaOszukany na 35 tys. złotych.

  Oszukany na 35 tys. złotych.

  -

  69-letni mężczyzna uwierzył, że dzwoni pracownik banku, który poinformował go o podejrzanej aktywności na koncie i poprosił o zainstalowanie aplikacji. W wyniku tych operacji utracił prawie 35 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność!

  Oszuści nadal nie odpuszczają i wykorzystują wszelkie okazje do tego aby uzyskać dostęp do kont bankowych. Niestety, osoby starsze są szczególnie narażone na tego typu próby z uwagi na to, że są przekonani o dobroci ludzi. Większość z nich nie ma jeszcze dużego doświadczenia w kontaktach z komputerem czy telefonem.
  W ubiegłym tygodniu kamiennogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie. 69-latek uwierzył, że rozmawia z pracownikiem banku, który poinformował go o probie wyłudzenia pieniędzy oraz podejrzanej aktywności na jego koncie. Niestety, zainstalował na swoim telefonie aplikacje, która pozwoliła na dostęp do urządzenia oszustowi. W wyniku tej operacji przestępca uruchomił kredyt gotówkowy i mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego utracił prawie 35 tysięcy złotych!
  Apelujemy, aby uświadamiać naszym bliskim o możliwościach, jakie wykorzystują oszuści.
  Rozmawiajmy z seniorami i ochrońmy ich przed utratą pieniędzy!

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły