Padł rekord zakażeń koronawirusem w Republice Czeskiej

0
265

Wczoraj 29 grudnia 2020 r. został pobity rekord dotyczący nowych zakażeń koronawirusem w Republice Czeskiej. Jak podaje resort zdrowia, niechlubny rekord wyniósł 16 329 nowych przypadków. 

W Czechach od 27 grudnia 2020r. obowiązuje piąty, fioletowy stopień przeciwepidemicznego systemu PES. Oznacza to już trzeci lockdown od wybuchu pandemii. Obostrzenia są bardzo restrykcyjne. W niedzielę rozpoczął się tam również proces szczepień. Premier Andrej Babisz został zaszczepiony jako pierwsza osoba w kraju przeciwko COVIDd-19.

Najdalej idącym obostrzeniem, które wchodzi 27 grudnia w życie w całym kraju, jest zakaz zgromadzeń więcej niż dwóch osób, zarówno we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz. Do tej pory mogło się spotykać sześć. Osobna regulacja dotyczy ślubów, pogrzebów i nabożeństw, w których może uczestniczyć maksymalnie 15 osób.

Nocny zakaz wychodzenia, który obowiązywał od 23:00 do 05″00 rano, zostaje wydłużony o dwie godziny. Teraz trzeba być w domu już o 21:00.

Wskaźnik ryzyka w systemie epidemicznym PES ponownie wrócił na szczyt.To najwyższa liczba od początku pandemii, a według ekspertów w następnych dniach te dane mogą ulec kolejnemu pogorszeniu – w związku z obchodami Sylwestra i Nowego Roku

Źródło: Ministerstvo Vnitra České Republiky

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj