wtorek, 30 maja, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaPadła ofiarą przestępstwa

  Padła ofiarą przestępstwa

  -

  W poniedziałek policjanci przyjęli zgłoszenie od kobiety, która padła ofiarą przestępstwa. Mieszkanka Kamiennej Góry zapłaciła za węgiel zamówiony przez internet, który nigdy do niej nie dotarł. Zorientowała się w oszustwie, kiedy zaczęła dokładnie przeglądać stronę. Kamiennogórska policja przestrzega aby sprawdzać firmy, z których ofert zamierzamy skorzystać.

  W poniedziałek do Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze zgłosiła się 45-latka, która padła ofiarą oszustwa.
  W dobie wszechobecnych transakcji internetowych, nikogo nie dziwi, że kobieta wykorzystała wyszukiwarkę aby znaleźć miejsce, gdzie można kupić pożądany produkt, jakim jest węgiel. Skorzystała ze strony, która miała oferować ten towar w przystępnej cenie i szybką dostawą. Po wypełnieniu formularza, zapłaciła internetowo i nie pozostało nic innego jak czekać na produkt, który miał zostać dostarczony następnego dnia. Niestety tak się nie stało…
  Kobieta zorientowała się, że została oszukana, kiedy zaczęła dokładniej przeglądać stronę. Próba kontaktu telefonicznego się nie udała. Natomiast zdjęcia wykorzystano z innej witryny. Jak się okazało naciągacz podszył się pod inne przedsiębiorstwo aby w ten sposób wyłudzać pieniądze.

  Apelujemy aby ostrożnie korzystać z ofert internetowych, szczególnie tych z zaniżonymi cenami.
  → Pamiętaj, że zawsze należy sprawdzić firmę, z której się korzysta.
  → Spróbuj skontaktować się z pracownikiem, sprawdź numer telefonu.
  → Przedsiębiorstwo można zweryfikować poprzez Krajowy Rejestr Sądowy. Porównaj informację ze strony internetowej z tymi zamieszczonymi w KRS.
  → Przydatne są również opinie o firmie, które zamieszczają użytkownicy w internecie.

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły