Pierwszy dom komunalny w Kamiennej Górze

0
81

Przy ul. Ściegiennego 10 powstanie nowy budynek z mieszkaniami komunalnymi. Miasto Kamienna Góra przygotowało projekt i stara się o pozwolenie na budowę. Będzie to pierwszy dom komunalny w naszym mieście od wielu, wielu lat.

Czterokondygnacyjny dom pomieści 24 mieszkania i 10 podziemnych garaży. Koszt budowy został oszacowany na ok. 11 mln zł.

  • Zaprojektowaliśmy 24 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 30 do 63 metrów kw. – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
  • Budowę sfinansujemy w ogromnej części dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego, który może pokryć do 85 proc. kosztów inwestycji. Wniosek o wsparcie zostanie przygotowany po uzyskaniu pozwolenia na budowę – dodaje burmistrz Chodasewicz.

Nowy dom będzie miał prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, wysokie na 9 metrów trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną.
Będzie to kolejny projekt uruchamiający budownictwo komunalne w Kamiennej Górze.

Wkrótce rozpocznie się projektowanie nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Nadrzecznej. Na około hektarowej działce ma powstać pięć budynków z ok. 150 mieszkaniami. Finansowanie ma zapewnić w dużej części BGK.
Projektujemy też dom z ok. 20 mieszkaniami przy alei Wojska Polskiego 25. Środki na budowę również zamierzamy pozyskać z BGK.

Źródło: UM kamienna Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj