Piesek trafił w ręce właściciela.Sprawca zatrzymany.

0
63

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze odzyskali psa, który pozostawiony na czas zakupów przez właściciela, został zabrany spod jednego ze sklepów przez nieznanego mężczyznę. Zatrzymany 46-latek tłumaczył się, że nie chciał nic złego mu zrobić. Funkcjonariusze całe i zdrowe zwierzę przekazali w ręce zmartwionego właściciela. Jednocześnie zwrócili mu uwagę, że pozostawienie psa bez opieki również nie było właściwym zachowaniem.

W środę, 8 marca 2023 roku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło przed jednym ze sklepów w Kamiennej Górze. Zmartwiony 75-latek powiadomił, że pozostawił swojego pupila na czas zakupów na zewnątrz, a kiedy wyszedł z marketu, psa już nie było.

Jak się okazało, podczas jego nieobecności czworonóg został zabrany. Policjanci kamiennogórskiej jednostki realizując dalsze czynności rozpoznali, że to znany im 46-latek dokonał tej kradzieży. Dodatkowo otrzymali również informację, że pies może przebywać już w miejscowości Lubawka. Dalsze działania policjantów doprowadziły do odzyskania zwierzęcia. Pies przestraszony, ale cały i zdrowy trafił z powrotem do właściciela.

46-latek zatrzymany do tej sprawy tłumaczył, że nie chciał nic złego mu zrobić, a jedynie się nim zaopiekować. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego zachował się w ten sposób, zamiast poinformować odpowiednie służby.

Funkcjonariusze policji przeprowadzili również rozmowę z 75-latkiem, przypominając, że pozostawienie swojego pupila bez opieki, nawet na chwilę, nie było zbyt rozsądnym zachowaniem.

Źródło:Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj