Pijany za “sterami” Opla

0
223

W nocy z 08 na 09 kwietnia br. policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili nietrzeźwego kierującego. 48-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd trafił na parking strzeżony. Niestety pasażerowie nie zgadzali się z wynikiem badania. 21-latka oraz 20-latek zostali zatrzymani za znieważenie oraz utrudnianie czynności służbowych policjantom. W toku dalszych czynności przyznali się do zarzucanych czynów. Prokuratura zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W nocy z 08 na 09 kwietnia br. policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego postanowili zatrzymać do kontroli pojazd marki Opel Zafira. Okazało się, że 48-letni kierujący wydmuchał ponad promil. O ile mężczyzna pogodził się ze swoim losem, jego młodzi pasażerowie nie. Dlatego też, w miejsce interwencji zadysponowano dodatkowy patrol interwencyjny oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. 20-letnia pasażerka już na początku popełniła podstawowy błąd, podając nieprawdziwe dane podczas legitymowania. Zachowywała się wulgarnie. Zarzucała również funkcjonariuszom fałszowanie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety nie poprzestała na popełnieniu wykroczenia, młoda dziewczyna używając słów wulgarnych znieważyła policjantów będących na miejscu. Podczas próby jej zatrzymania, 21-letni pasażer postanowił pomóc koleżance. Obydwoje szarpali policjantów, chcąc aby zaprzestali oni wykonywania swoich czynności służbowych. Mężczyzna rozpoczął, podobnie jak pasażerka, wyzywać policjantów. Kopnął również kilkukrotnie interweniujących funkcjonariuszy. Obie osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. Jak się okazało, awanturująca się kobieta miała ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwy kierujący stracił prawo jazdy, natomiast jego pojazd trafił na policyjny parking.

W toku dalszych czynności zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty znieważenia oraz utrudniania wykonywania czynności służbowych, do których się przyznali. Prokuratura zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj