Piłeś – nie jedź! To takie proste.

0
50

Aż pięciu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, zatrzymali w ubiegłym tygodniu policjanci kamiennogórskiej i lubawskiej jednostki policji. W tym dwóch, dzięki informacjom osób, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo drogowe. Po raz kolejny policjanci przypominają – Piłeś? Nie jedź! To jedna prosta decyzja!

Policjanci nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, jednak pomimo szeroko zakrojonych akcji, mających na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, poważnych konsekwencji jakie grożą za popełnienie tego przestępstwa, a przede wszystkim odwołanie się do niebezpieczeństwa, jakie stwarzają na drodze takie osoby – to nadal nieodpowiedzialni kierowcy są problemem i wsiadają „za kółko” pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W ubiegłym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali pięciu kierujących, którzy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Z wtorku na środę po północy policjanci Komisariatu Policji w Lubawce zostali powiadomieni, przez odpowiedzialną osobę, o kierowcy, który może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało 30-letni obywatel Ukrainy, zatrzymany w Kamiennej Górze, w organizmie miał ponad 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Tej samej nocy kamiennogórscy dzielnicowi na terenie Kamiennej Góry zatrzymali 39-latka z powiatu krapkowickiego, który miał kierować samochodem, mając w organizmie około promila alkoholu i narkotyki.

W piątek po godzinie 13:00 policjant Referatu Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymał do kontroli pojazd osobowy, którym jak przypuszczał poruszał się mężczyzna, który nie powinien wsiadać za kierownicę. Jego policyjny nos nie zawiódł, bo 56-letni kierujący z powiatu kamiennogórskiego złamał zakaz prowadzenia pojazdów, a co gorsza w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu.

Natomiast w sobotni poranek kamiennogórska drogówka po godzinie 9:00 otrzymała informacje, że po jednej z miejscowości na terenie powiatu może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Policjanci rozpoczęli sprawdzanie terenu pod kątem wskazanego pojazdu i po kilkunastu minutach zatrzymali go do kontroli. Osoba zgłaszająca się nie myliła. 41-latek z powiatu kamiennogórskiego wydmuchał 3 promile alkoholu.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w sobotnią noc zauważyli samochód, którego kierujący nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Jak się okazało, za kierownicą siedział 44-latek z powiatu kamiennogórskiego, którego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. I tym razem mundurowi się nie pomylili, ponieważ wykonany tester narkotykowy potwierdził, że w ślinie mężczyzny znajduje się amfetamina lub pochodne.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek! Piłeś – nie jedź! To takie proste.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj