czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaPlaga kierowców pod wpływem

  Plaga kierowców pod wpływem

  -

  W ostatni weekend listopada, na drogach powiatu kamiennogórskiego ujawniono, aż czterech nietrzeźwych kierujących, w tym również kierowcę z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów.

  Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który w miejscowości Chełmsko Śląskie, został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Lubawce. Mężczyzna podczas czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Przeprowadzone badanie alko-sensorem wykazało u mężczyzny w organizmie ponad promil alkoholu. Dalsze nerwowe zachowanie mężczyzny wzbudziło u funkcjonariuszy podejrzenie, iż może on znajdować się również pod wpływem narkotyków. Wynik okazał się pozytywny, mężczyzna znajdowała się pod wpływem środków odurzających. Po sprawdzeniu policyjnych systemach okazało się również, że 35 latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

  Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego miało miejsce na terenie miejscowości Szarocin. Funkcjonariusze KPP w Kamiennej Górze, podczas patrolowania miejscowości, ujawnili 45-latka, który mając blisko 0,70 promila, kierował ciągnikiem po drodze publicznej. Dwóch kolejnych kierowców jadących na „podwójnym gazie”, mundurowi ujawnili na terenie Kamiennej Góry. U jednego z mężczyzn badanie wykazało ponad 0,20 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, drugiemu kierującemu pobrano krew do badania.

  Policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu lub środków odurzających, jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.   Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcja opóźniona. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.  Konsekwencje nietrzeźwych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. 

  Źródło:KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły