Plaga kierowców z zakazami prowadzenia pojazdów

0
306

Podczas każdego dnia policjanci ze wszystkich wydziałów czuwają nad bezpieczeństwem na kamiennogórskich drogach. W ostatnich tygodniach doszło do zatrzymania kilku kierujących nie stosujących się do zakazów prowadzenia pojazdów.

Podczas codziennej służby funkcjonariusze każdego z pionów Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zwracają uwagę na pojazdy poruszające się po naszych drogach. W ostatnich dniach zatrzymano kilku wyjątkowo nieodpowiedzialnych kierujących.

W dniu 07.03.22r podczas kontroli drogowej w Dębrzniku wynikającej z niestosowania się do obowiązku używania świateł mijania f-sze Referatu Ruchu Drogowego ustalili, że 28-letni kierujący posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo poruszał się drogą publiczną będąc w stanie nietrzeźwości (0,34 mg/l; 0,33 mg/l).

W dniu 10.03.22r. Funkcjonariusze KP Lubawka o godz. 10:35 rozpoznali na terenie swojego miasta kierującego, który prowadził Seata nie stosując się do zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Niezwłocznie zawrócili i dokonali kontroli drogowej, która potwierdziła ich przypuszczenia.

Kontrola drogowa prowadzona przez policjanci Wydziału Kryminalnego w dniu 12.03.22r. w związku z niezastosowaniem się kierującego pojazdu Opel Corsa do znaku B-20 „stop” wykazała, że on również nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna zachowywał się nerwowo, jego źrenice nie  reagowały na światło. W związku z tym policjanci wykonali tester, który potwierdził, że może on być pod wpływem amfetaminy. Został on zatrzymany, a następnie w szpitalu pobrana została krew aby potwierdzić wynik testera.

W dniu 17.03.22r. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP Kamienna Góra w Marciszowie ujawnili kolejnego kierującego, który nie przestrzegał wyroku sądu i kierował Volkswagenem pomimo orzeczonego zakazu.

Wszyscy wymienieni kierujący są podejrzewani o popełnienia przestępstwa z art. 244 kodeksu karnego, za które przewidziana jest kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj