sobota, 18 listopada, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaPo łąkach maszyną budowlaną z promilami

  Po łąkach maszyną budowlaną z promilami

  -

  W sobotę świadkowie zdarzenia zawiadomili kamiennogórskich policjantów o kierującym wozidłem, który zjechał z drogi i kontynuował jazdę łąką. Podczas badania stanu trzeźwości ustalono, że miał on ponad 2,3 promila. To odpowiednia reakcja osób postronnych sprawiła, że mężczyzna odpowie za swoje czyny. Reaguj – nie toleruj!

  Policjanci z kamiennogórskiej jednostki po godzinie 18:00 w sobotę 3 grudnia 2022 roku otrzymali informacje o zdarzeniu, do którego doszło niedaleko Bukówki.

  Jego świadkowie widzieli jak kierujący maszyną budowlaną (wozidłem) zjeżdża z drogi i kontynuuje jazdę łąką. Pomimo grząskiego terenu zdołał przejechać jeszcze kilkadziesiąt metrów. Niedługo potem wyszło na jaw, dlaczego mężczyźnie nie przeszkadzała taka zmiana trasy.

  Funkcjonariusze wykonujący czynności na miejscu przebadali 45-latka z powiatu przemyskiego (woj. podkarpackie) na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2,3 promila.

  Nieodpowiedzialny kierujący za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może, oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, do 2 lat pozbawienia wolności.

  Reakcja na takie karygodne zachowanie, poprzez wykonanie połączenia na numer alarmowy 112, to obowiązek społeczny każdego człowieka.
  W tym przypadku to właśnie odpowiedzialność świadków pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu kierującego, który nie rozumie, że nie ma przyzwolenia na kierowanie pod wpływem alkoholu czy innych środków!

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły