środa, 1 lutego, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaPod wpływem środków odurzających

  Pod wpływem środków odurzających

  -

  W ubiegły weekend policjanci kamiennogórskiego patrolu interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej 28-latka. Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Tester potwierdził ich podejrzenia, a podczas wykonywanych czynności ujawnili także narkotyki.

  Przed godziną 23:00 w sobotni wieczór, policjanci patrolu interwencyjnego, na jednej z ulic Kamiennej Góry zauważyli pojazd, który gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Funkcjonariuszy zainteresował ten manewr i podjęli decyzję o wykonaniu kontroli drogowej.

  Kierującym okazał się być zdenerwowany 28-latek, którego zachowanie, a także charakterystyczne objawy, takie jak – niereagujące na światło źrenice – wskazywały na to, że może znajdować się pod wpływem środka odurzającego. Tester badający ślinę potwierdził ich przypuszczenia. Dodatkowo podczas dalej wykonywanych czynności policjanci ujawnili substancję krystaliczną, której badanie wykazało, że jest to metamfetamina.

  Nie był to koniec przygód mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Po sprawdzeniu samochodu w policyjnym systemie okazało się, że jego pojazd nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. W związku z czym, oprócz zarzutów dotyczących popełnionych przestępstw, mężczyzna musi się liczyć z wysoką karą z Funduszu Gwarancyjnego.

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły