środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaPodejrzany o zabójstwo zatrzymany decyzją sądu.

  Podejrzany o zabójstwo zatrzymany decyzją sądu.

  -

  W dniu 18 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie Wałbrzycha 81 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa w dn. 11 grudnia 2020 roku, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym głównie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia różnego rodzaju śladów, 19 stycznia br. w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzut, a w dn. wczorajszym (20 stycznia br.) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.W sprawie tej niewątpliwie kluczowe znaczenie miała wielogodzinna praca kamiennogórskich policjantów oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu w tym techników z Laboratorium Kryminalistycznego KWP we Wrocławiu. Oględziny miejsca zdarzenia nawet niewielkiego pomieszczenia trwają od kilku do kilkunastu godzin. Są czynnością niepowtarzalną – a ślady, których nie uda się ujawnić i zabezpieczyć w ich trakcie, z dużym prawdopodobieństwem przepadną, dlatego właśnie od skrupulatności pracy techników kryminalistycznych pracujących na miejscu zdarzenia zależy, czy sprawca przestępstwa stanie przed sądem, ale także to, czy nie trafi tam osoba niewinna.

  20 stycznia 2021 roku, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy zabójstwa, do jakiego doszło 11 grudnia 2020 roku w Kamiennej Górze.

  Wówczas w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry ujawniono zwłoki mężczyzny. Okoliczności wskazywały, że pokrzywdzony padł ofiarą zabójstwa. Trwające następnie intensywne czynności procesowe doprowadziły do ustalenia, że sprawcą zabójstwa był Walter R. Mężczyzna został zatrzymany 18 stycznia 2021 roku i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do jego popełnienia.

  Mężczyźnie zarzucono posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia, a także posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających. Po przesłuchaniu podejrzanego, skierowano do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania, który został uwzględniony. Zarzucona Walterowi R. zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.  80-letni Walter R. był już karany sądownie za zbrodnie zabójstwa na karę 25 lat pozbawienia wolności, której odbywanie zakończył w 2015 roku.

  Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły