środa, 6 grudnia, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatowePodpisali umowę na profilaktykę z wczesnym wykrywaniem nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu...

  Podpisali umowę na profilaktykę z wczesnym wykrywaniem nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego

  -

  Kamienna Góra rozpoczyna kolejny program prozdrowotny skierowany do mieszkańców miasta. Tym razem zajmiemy się profilaktyką i wczesnym wykrywaniem nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego u kobiet i mężczyzn. 

   – Program realizujemy wspólnie z samorządem województwa dolnośląskiego oraz we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. Dziś podpisaliśmy porozumienie w tej sprawie z Marcinem Krzyżanowskim, wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.   

  – Dzięki akcji chcemy dotrzeć do jak największej ilości osób kwalifikujących się do badań przesiewowych w zakresie raka jelita grubego. Uczestnikom programu zostaną wykonane specjalistyczne testy – dodaje burmistrz Chodasewicz.  

  Program kierujemy do osób w wieku 40-65 lat. Szczególnie zachęcamy do udziału: 

  • osoby w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego; 
  • osoby w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego; 
  • osoby w wieku 25-49 lat, ze stwierdzoną mutacją genetyczną. 

  Mieszkańcy Kamiennej Góry zainteresowani udziałem powinni zgłosić się Wydziału Promocji i Polityki Społecznej pok. 304. w ratuszu. Otrzymają tu bezpłatny zestaw do samodzielnego wykonania testu w domu. Próbkę należy następnie zanieść do przychodni lekarskiej „Rodzina” przy. ul. Kościuszki 6 w Kamiennej Górze. 

  Testy będą wydawane w poniedziałki w godzinach pracy urzędu. Przychodnia będzie przyjmowała je w czwartki do godz. 14.00. Akcja potrwa do końca listopada. 

  Źródło: Rzecznik prasowy Rafał Święcki

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły