środa, 17 kwietnia, 2024
More
  Strona głównaKronika policyjnaPodsumowanie akcji "Trzeźwy poranek"

  Podsumowanie akcji “Trzeźwy poranek”

  -

  Dzisiaj na terenie całego województwa dolnośląskiego prowadzona jest akcja “Trzeźwy poranek”. Kamiennogórscy funkcjonariusze również biorą w niej udział. Podczas wykonywanych czynności ujawnili jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu, który prowadził pojazd mechaniczny. W sumie zbadali 152 użytkowników dróg.

  Po spożyciu alkoholu nasz organizm reaguje zmniejszoną możliwością skupienia, a co za tym idzie nasze reakcje na dynamicznie zmieniającą się sytuację na drodze są spowolnione. Nie jesteśmy w stanie odpowiednio szybko zadziałać, a w sytuacji krytycznej ważne są sekundy.

  W związku z dalszym problemem nietrzeźwych użytkowników dróg na terenie naszego województwa dzisiaj tj. 04 kwietnia br. prowadzone są działania w ramach akcji „trzeźwy poranek”

  Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego od wczesnych godzin porannych kontrolują stan trzeźwości kierujących. Niestety pojawiła się jedna osoba, która postanowiła wsiąść za kierownicę pomimo tego, że nie powinna. O godz. 08:10 policjanci ujawnili 67-latka kierującego pojazdu marki Citroen, który w wdychanym powietrzu miał 0,28 promila. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenie grozi mu grzywna nie niższa niż 2500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

  Źródło: KPP Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły