Podsumowanie akcji “za kierownicą też trzeba myśleć”

0
22

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest jednym z najważniejszych zadań spoczywających na barkach Policji. Dlatego też niezbędnym jest zwiększanie świadomości społeczeństwa w zakresie przepisów ruchu drogowego. W kamiennogórskim centrum w dniu 18 maja 2022 roku odbyła się akcja „Za kierownicą też trzeba myśleć”.

8 maja 2022 roku na terenie miasta Kamienna Góra prowadzona była akcja policjantów Ruchu Drogowego skierowana przeciwko nieprawidłowemu parkowaniu w centrum. Jednocześnie funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań chcieli sprawdzić, a przede wszystkim poszerzyć wiedzę osób popełniających wykroczenia. Przygotowano pytania z podstaw, które każdy kierujący powinien znać m.in. zasad dotyczących zatrzymania i postoju pojazdu. Większość kierowców prawidłowo odpowiadało na zadane zagadnienie. Jak się okazało problemem była świadomość ludzi, co do warunków parkowania w strefie zamieszkania.
Przypominamy, że strefa zamieszkania to obszar, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego. Natomiast wjazdy i wyjazdy są opatrzone odpowiednimi znakami drogowymi.
 20 km/h ← to prędkość dopuszczalna;
– parkowanie odbywa się jedynie w miejscach wyznaczonych!
– dziecko do lat 10 w strefie zamieszkania może poruszać się hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego tylko pod opieką dorosłych;
Najważniejszą jednak sprawą jest to, że pierwszeństwo bezwzględnie ma pieszy. Może on poruszać się całą szerokością drogi.

Przypominamy, że na ulicach dojazdowych do rynku umieszczone są znaki drogowe informujące o wjeździe do strefy zamieszkania.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj