środa, 30 listopada, 2022
More
  Strona głównaKronika policyjnaPodsumowanie akcji "za kierownicą też trzeba myśleć"

  Podsumowanie akcji “za kierownicą też trzeba myśleć”

  -

  Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest jednym z najważniejszych zadań spoczywających na barkach Policji. Dlatego też niezbędnym jest zwiększanie świadomości społeczeństwa w zakresie przepisów ruchu drogowego. W kamiennogórskim centrum w dniu 18 maja 2022 roku odbyła się akcja „Za kierownicą też trzeba myśleć”.

  8 maja 2022 roku na terenie miasta Kamienna Góra prowadzona była akcja policjantów Ruchu Drogowego skierowana przeciwko nieprawidłowemu parkowaniu w centrum. Jednocześnie funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań chcieli sprawdzić, a przede wszystkim poszerzyć wiedzę osób popełniających wykroczenia. Przygotowano pytania z podstaw, które każdy kierujący powinien znać m.in. zasad dotyczących zatrzymania i postoju pojazdu. Większość kierowców prawidłowo odpowiadało na zadane zagadnienie. Jak się okazało problemem była świadomość ludzi, co do warunków parkowania w strefie zamieszkania.
  Przypominamy, że strefa zamieszkania to obszar, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego. Natomiast wjazdy i wyjazdy są opatrzone odpowiednimi znakami drogowymi.
   20 km/h ← to prędkość dopuszczalna;
  – parkowanie odbywa się jedynie w miejscach wyznaczonych!
  – dziecko do lat 10 w strefie zamieszkania może poruszać się hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego tylko pod opieką dorosłych;
  Najważniejszą jednak sprawą jest to, że pierwszeństwo bezwzględnie ma pieszy. Może on poruszać się całą szerokością drogi.

  Przypominamy, że na ulicach dojazdowych do rynku umieszczone są znaki drogowe informujące o wjeździe do strefy zamieszkania.

  Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły