czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościPolicja ostrzega przed kolejną niebezpieczną grą

  Policja ostrzega przed kolejną niebezpieczną grą

  -

  W sieci pojawił się kolejny niebezpieczny łańcuszek, którego celem jest skłonienie dzieci do samobójstwa. Policja ostrzega przed „strasznym Goofym”, który zaczepia najmłodszych użytkowników internetu i wysyła im niebezpieczne zadania. „Gra” przypomina wyzwanie „niebieskiego wieloryba” czy „lalki Momo”.

  Na WhatsAppie, Instagramie oraz TikToku pojawiła się kolejna niebezpieczna „gra” skierowana do dzieci. Zjawisko przypomina zadania „niebieskiego wieloryba” czy „wyzwanie lalki Momo”. Wiadomości zachęcające dzieci do niebezpiecznych zachowań ma tym razem wysyłać Jonathan Galindo, którego zdjęcia przypominają niezniekształconą wersję postaci z popularnej bajki Disneya. Na portalach społecznościowych pojawiło się wiele kont naśladujących tę postać.

  Osoba, która nazywa się Jonathan Galindo i wykorzystuje zmieniony obraz postaci z bajki Disneya – Goofy’ego. Straszny Goofy zachęca dzieci i młodzież do niebezpiecznych gier, wzywa dzieci i młodzież do wykonywania różnych zadań, które zaczynają się dość banalnie i nieszkodliwie, ale na końcu mogą prowadzić do samobójstwa gracza.

  Policjanci ostrzegają, by kontrolować to, co dzieci robią w sieci. Należy rozmawiać o niebezpieczeństwach, na jakie nasze dzieci mogą natrafić w internecie. Rodzice powinni kontrolować, a następnie blokować czy usuwać wiadomości nadsyłane od niebezpiecznych profili.

  Tego typu gry, stanowiące zagrożenie dla dzieci i młodzieży, co pewien czas pojawiają się w sieci. Aresztowanie twórców takich gier często stwarza trudności, ponieważ logują się oni do sieci z różnych kont w różnych miejscach. Pomysłodawcy takich “zabaw” rzadko działają w pojedynkę, zazwyczaj jest to cała struktura. Najlepszym sposobem ochrony dzieci przed takim zagrożeniem jest uwaga poświęcona najmłodszym, rozmowy o zaletach, ale również o zagrożeniach płynących z Internetu.

  Źródło: asp. Paulina Basta KPP Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły