Policja z uczniami – online !!!

0
260

Dla kamiennogórskich funkcjonariuszy bardzo ważne jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W związku z tym, iż policjanci nie mogą przeprowadzić spotkań w szkołach postanowili zorganizować działania profilaktyczne online, które odbywają się w ramach lekcji wychowawczych. W dniu dzisiejszym asp. sztab. Marta Nieć – Wierzbicka przeprowadziła takie spotkanie z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie.

Asp.szt.Marta Nieć – Wierzbicka w dniu 23 marca br. przeprowadziła spotkanie z uczniami klas od IV do VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie. Spotkanie miało nietypowy charakter, gdyż odbyło się online. Z uwagi na to, iż młodzież w obecnym okresie bardzo dużo czasu spędza przed ekranami komputerów czy telefonów dzielnicowy podczas prelekcji poruszył temat bezpieczeństwa w sieci. Spotkanie to zostało zrealizowane w ramach prowadzonych przez policjantów działań profilaktycznych, ukierunkowanych na edukowanie dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Podczas pogadanki przedstawione zostały zagrożenia płynące z sieci internetowej, a zwłaszcza zjawisko tzw. cyberprzemocy. Dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych.

Udział w spotkaniu był również doskonałą okazją do promowania policyjnej profesji. Policjantka podczas spotkania z uczniami klas VIII przedstawiła młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać funkcjonariuszem policji oraz jakie możliwości daje nam służba w tej formacji.

To już drugie takie spotkanie, jakie odbyło się online w marcu br. Wcześniej nasza koleżanka wzięła udział w spotkaniu z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Szarocinie.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj