Policjanci apelują do kierowców – “Brałeś? Nie jedź!”

0
247

W nocy z 26/27 marca br. policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w związku z posiadanymi informacjami pozaprocesowymi zatrzymali do kontroli kierowcę Mitsubishi, który znajdował się pod wpływem amfetaminy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz 30 – latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

27 marca br. w środku nocy nasi policjanci patrolując miasto, zauważyli na jednej z jego ulic pojazd Mitschubishi, którego kierowca na widok radiowozu przyśpieszył i usiłował schować się za jednym z kamiennogórskich marketów. W związku z podejrzanym zachowaniem kierującego, funkcjonariusze postanowili rozpocząć kontrolę pojazdu. Dodatkowo z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może nie posiadać prawa jazdy i znajdować się pod wpływem narkotyków. I tym razem nasi policjanci mieli nosa, bo w trakcie kontroli wynik testera narkotykowego wskazał, iż 30 – letni mieszkaniec gminy Kamienna Góra znajduje się pod wpływem metamfetaminy lub amfetaminy. Ponadto w wyniku sprawdzenia go w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, iż faktycznie mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, w związku z czym nałożona została na niego grzywna w wysokości 500 zł. Policjanci zatrzymali 30 -latka i przewieźli do PCZ w Kowarach, gdzie została pobrana mu krew, którą zabezpieczono w celach procesowych. Jeżeli potwierdzi się, że kierował on pod wpływem narkotyków grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierujących, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę samochodu czy motoru, kiedy mają świadomość, iż mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających czy alkoholu !!!

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj