Policyjna akcja “Prędkość”.

0
230

Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze kamiennogórskiej drogówki, od wczesnych godzin rannych dokonują wzmożonych kontroli drogowych. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach to jedno z najważniejszych zadań Policji. Analiza stanu bezpieczeństwa na polskich drogach wskazuje, że pomimo podejmowanych wielu przedsięwzięć, nadal stan bezpieczeństwa nie jest w pełni zadowalający.

Praktycznie każdego dnia jesteśmy informowani w mediach o kolejnych ofiarach nieodpowiedzialnych kierowców. Pomimo tego w dalszym ciągu nie zważając na apele nawołujące do przestrzegania prędkości. Przekraczanie prędkości jest główną przyczyną wypadków drogowych.

W dniu dzisiejszym (16 marca br.) funkcjonariusze z Referatu ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w godzinach między 06:00 a 22:00 prowadzą wzmożone działania kontrolno – pomiarowe pod kryptonimem „Prędkość” – działania prewencyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach lokalnych.

Celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni czy własnych umiejętności.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer prasowy asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj