Porządki po pożarze na ul. Fabrycznej w Kamiennej Górze

0
170

Porządkujemy i osuszamy budynki uszkodzone podczas pożaru i akcji gaśniczej na ul. Fabrycznej w Kamiennej Górze.

– Ustawiliśmy dmuchawy na klatce schodowej domu nr 9, która została zalana  – informuje przedstawiciel Spółki Mieszkaniowej.

Pożar uszkodził w tym budynku także instalację elektryczną. Musiano przerwać również dostawy gazu, co uniemożliwia ogrzewanie niektórych mieszkań.

– Dotychczas udało się przywrócić zasilanie elektryczne w części lokali. Spodziewamy się, że w tym tygodniu zostanie włączony gaz. Mieszkańcy będą więc mogli powrócić do mieszkań – dodaje zarządca.

We wtorek zostanie sporządzona ekspertyza techniczna, konieczna do rozpoczęcia remontu  kamienicy nr 7, której poddasze zapaliło się w czwartek, 11 lutego. Tam zniszczenia są większe. Spaleniu uległy dwa mieszkania. Budynek jest pozbawiony prądu i gazu. Spółka Mieszkaniowa rozpoczęła porządki i wkrótce zamierza przystąpić do osuszania budynku.

Miasto Kamienna Góra udzieliło pomocy pogorzelcom.

– Rodziny, które nie znalazły zakwaterowania u rodziny lub znajomych zostały tymczasowo umieszczone w hotelu. Rozważamy też opcję czasowego przydziału mieszkań z zasobów miasta – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Źródło: UM Kamienna Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj