Pościg i zatrzymanie

0
348

Kamiennogórscy policjanci przy udziale funkcjonariuszy KP w Boguszowie Gorcach oraz funkcjonariuszy KMP we Wałbrzychu, zatrzymali w pościgu pięciu mężczyzn, którzy ze skradzionym łupem uciekali z miejsca przestępstwa. Było to możliwe dzięki szybkiej reakcji pracownika ochrony, który powiadomił organy ścigania i do momentu zatrzymania przez funkcjonariuszy poruszał się własnym pojazdem za sprawcami kradzieży.

W nocy z 07 na 8 kwietnia 2021 roku tuż przed godziną 01.00 kamiennogórscy policjanci otrzymali sygnał od pracownika ochrony, przebywającego na terenie budowy trasy S3, pomiędzy miejscowością Przedwojów a Lubawka o kradzieży przewodów elektrycznych. Mężczyźni na widok pracownika ochrony w pośpiechu wsiedli do samochodu marki Rover i oddalili się w kierunku Lubawki. Świadek niezwłocznie poinformował jednostkę policji, po czym kontynuował jazdę za sprawcami kradzieży. Podejrzani uciekli pojazdem w kierunku powiatu wałbrzyskiego, gdzie do pościgu włączyli się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach. Kierujący samochodem pomimo wydanego polecenia przez funkcjonariuszy do zatrzymania się, użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli, kontynuując jazdę. Dopiero wykonany przez mundurowych manewr zablokowania drogi udaremnił dalszą ucieczkę i doprowadził do zatrzymania się pojazdu. Kamiennogórscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn w wieku do 24 do 37 lat- mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Zostali oni osadzeniu w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dzięki reakcji pracownika ochrony i szybkiej interwencji stróżów prawa mienie warte 4400 złotych zostało w całości odzyskane. W trakcie czynności procesowych ustalono, iż kierujący pojazdem dokonał również kradzieży przewodów elektrycznych w lutym br. na kwotę 22.000 złotych. Zatrzymani sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierujący pojazdem dodatkowo usłyszał zarzut dot. niezatrzymania się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń oraz zarzut kradzieży przewodów elektrycznych na kwotę 22.000złoytych.

Na uwagę i uznania zasługuje postawa pracownika ochrony, który widząc przestępców nie pozostał obojętny. Dzięki jego zgłoszeniu i współpracy policjanci zatrzymali złodziei, którzy nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny.

Źróło: KPP Kamienna Góra Asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj