czwartek, 7 grudnia, 2023
More

  Pościg za kierowcą

  -

  We wtorkowy wieczór policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego po skutecznym pościgu zatrzymali kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przyczyn tego zachowania było kilka…

  Wczoraj, 1 listopada 2022 roku, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego około godziny 20:00 przy ul. Aleja Wojska w Kamiennej Górze zauważyli pojazd marki Audi, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. To zachowanie nie umknęło ich uwadze i postanowili skontrolować kierującego.

  Niestety mężczyzna miał inny plan i rozpoczął ucieczkę w kierunku miejscowości Krzeszów. Po kilkunastu kilometrach, podczas których swoim zachowaniem na drodze stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, wjechał w nieprzejezdną drogę. Porzucił pojazd i próbował jeszcze uciekać pieszo. Jednak funkcjonariusze kamiennogórskiej komendy szybko go dogonili i obezwładnili.

  Jak się okazało w toku dalszych czynności mężczyzna miał na sumieniu kilka rzeczy. Jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem narkotyków, co wskazał w rozmowie z policjantami. Tester potwierdził jego słowa i wykazał obecność metamfetaminy w ślinie. 29-latek nie posiadał prawa jazdy, ponieważ stracił je miesiąc wcześniej za ten sam czyn. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili przy nim ponad 0,6 g metamfetaminy oraz ponad 1,5 g ecstazy.

  Mężczyźnie została pobrana krew do badań, a on sam trafił do policyjnego aresztu, gdzie będzie czekał na kolejne czynności procesowe.

  Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły