Poszukiwani- zatrzymani.

0
407

O tym, że praca w Policji jest ciekawa i intrygująca pisaliśmy już wiele razy, o tym, że każdy dzień i każda interwencja jest inna, również wspominaliśmy wielokrotnie. Doskonałym przykładem jest ostatni tydzień pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej policji, którzy zatrzymali kilku poszukiwanych. Z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze poszukiwane osoby trafiły wprost do więziennej celi.

Wiele osób myśli, że służba Policjantów z Wydziału Kryminalnego wygląda tak, jak przedstawiają to telewizyjne seriale. Rzeczywistość często wygląda inaczej. Żmudne rozpracowywanie podejrzanych i nietypowe godziny pracy to tylko część wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Praca Policjantów z Wydziału Kryminalnego opiera się w głównej mierze na pracy operacyjnej i pozyskiwaniu informacji. Funkcjonariusze pracujący w takim wydziale muszą być odporni psychicznie , czyli jednym słowem muszą być odporni na stres i krzywdę ludzką. Dobry kryminalny powinien ponadto wyróżniać się zmysłem analitycznym i spostrzegawczością. To właśnie dzięki tym cechom nasi policjanci odnotowują na swoim koncie liczne sukcesy, o których z chęcią piszemy.

W ostatnim czasie zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pod koniec lutego, rankiem, na uboczu Kamiennej Góry, w wyniku wcześniej uzyskanej informacji funkcjonariusze zatrzymali pojazd m-ki Skoda, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Pasażer na widok policjantów wybiegł z auta i zaczął uciekać w stronę terenu leśnego. W wyniku pościgu funkcjonariusze po ok. 1 km zatrzymali 35 – latka, który Listem Gończym poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, Kamiennej Górze oraz Szczytnie.

Dwa dni wcześniej ci sami funkcjonariusze, realizując wcześniejsze ustalenia pozaprocesowe zatrzymali na terenie Lubawki 29 – letniego jej mieszkańca, który również poszukiwany był Listem Gończym za czyn, którego dopuścił się w przeszłości. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w Areszcie Śledczym w Świdnicy.

Do Aresztu w Świdnicy również trafił 29 – letni mieszkaniec gminy Kamienna Góra, którego kryminalni zatrzymali nad ranem w jego domu. Mężczyzna ten poszukiwany był Listem Gończym przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z przestępstwem, jakiego dopuścił się w roku 2019 roku.

Pod koniec lutego br. policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej Policji, mając na uwadze wcześniejsze ustalenia pozaprocesowe, prowadzili od wczesnych godzin porannych obserwacje pod jedną z kamienic na terenie Kamiennej Góry. W Wyniku skutecznych działań udało się zatrzymać kolejnego poszukiwanego przez Sąd Listem Gończym.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj