Potrącenie pod szkołą.

0
44

Kamiennogórscy policjanci obsługiwali zdarzenie drogowe, do którego doszło dzisiejszego poranka przy ul. Skłodowskiej-Curie w Kamiennej Górze. Mundurowi ustalili, że 89-letni kierujący nie ustąpił pierwszeństwa nastolatce, która przechodziła przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Szczęśliwie dziewczynie nic poważnego się nie stało, a sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem i punktami karnymi. Policjanci przypominają – zwolnij przed przejściem dla pieszych i zachowaj szczególną ostrożność!

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali zadysponowani do niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj (12 września 2023 rok) około godziny 8:00 przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Kamiennej Górze.

Mundurowi ustalili, że 89-letni kierujący z Kamiennej Góry nie ustąpił pierwszeństwa 16-latce, która przechodziła przez  oznakowane przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Pogotowie Ratunkowe udzieliło pomocy poszkodowanej, szczęśliwie nastolatce nic poważnego się nie stało.

Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność – dotyczy to zarówno pieszych, jak i kierujących.

Kierujący ma obowiązek zwolnić i ustąpić pierwszeństwa osobom wchodzącym na to przejście i się na nim znajdującym. Natomiast pieszym zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Nie wolno też wchodzić na jezdnie spoza pojazdu albo innej przeszkody ograniczającej widoczność.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st.sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj