Powstała całodobowa infolinia w sprawie zaginionych dzieci

0
187

Informujemy, że uruchomiono telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci stowarzyszenia „Linia Nadziei”. Infolinia funkcjonująca pod numerem 600 100 260, jest bezpłatna i całodobowa. Skierowana jest do rodziców, opiekunów , dzieci i młodzieży oraz każdego człowieka, który posiada informacje o zaginionym. Projekt ten współfinansowany jest przez MSWiA.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” zajmuje się m. in. problematyką osób zaginionych, a od 2017 roku ściśle współpracuje z Komendą Główną Policji w zakresie prowadzenia bezpośrednich działań poszukiwawczych i profilaktyki zaginięć małoletnich.

Pomocy i wsparcia udzielają wykwalifikowani specjaliści: psycholog, prawnik oraz ratownik medyczny. Szczegółowe informacje o stowarzyszeniu i osobach zaginionych publikowane są na stronie www.linianadziei.pl, na kanale facebook oraz w aplikacji mobilnej „Linia Nadziei” dostępnej do pobrania i zainstalowania ze sklepu Play.

Każdy kto potrzebuje pomocy może całodobowo skontaktować się z dyżurującymi specjalistami pod numerem 600 100 260. Infolinia prowadzona jest z myślą o najmłodszych, jednak z porad fachowców skorzystać mogą również:

  • rodzice, opiekunowie, członkowie rodzin – którzy mogą zgłosić zaginięcie dziecka oraz otrzymać pomoc w sytuacji zaginięcia lub ucieczki dziecka;
  • dzieci i młodzież – które potrzebują wsparcia, ponieważ ukrywają się nie mają kontaktu z najbliższymi lub mają myśli o ucieczce z domu (zwłaszcza teraz w sytuacji społecznej izolacji, dzieci czują się osamotnione i mogą pojawiać się takie myśli w wyniku konfliktów rodzinnych;
  • wszyscy, którzy posiadają informacje o zaginionych.

Zachęcamy do włączenia się w rozpowszechnienie tej inicjatywy wśród lokalnej społeczności.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj